literatura

Przygotowanie hali pod targi książki

targi książki

Mimo iż funkcjonujemy w dobie szybkiego rozwoju rozwiązań cyfrowych, to spotkania wydawnicze w dalszym ciągu mają duże znaczenie. Dają one okazję do spotkań na żywo literatów i wydawców z książkofilami. To doskonała sposobność do podejmowania działań reklamowych i formowania relacji z odbiorcami. Dlatego ogromną wartość ma adekwatne przygotowanie hali pod tego typu spotkania.

Wydawnictwa w dobie cyfryzacji

książki

Współczesna działalność wydawnictw musi stawiać czoła licznym wyzwaniom. Tradycyjny druk musi konkurować z nowoczesnymi technologiami cyfrowymi, a spółki wydawnicze muszą ponadto znać upodobania bibliofilów. Powinny się też dostosować do specyfiki rynkowej. Analogicznie ważna jest logistyka. Woluminy mają przecież dotrzeć do księgarni.

Co pociąga artystów w górach?

Góry zawsze były zakątkiem z chęcią nawiedzanym przez artystów. Dostojeństwo szczytów od zarania dziejów porównywano z czymś transcendentnym. W licznych tradycjach rozliczne bóstwa posiadały tam swe ”włości”. Wciąż w licznych zakątkach kuli ziemskiej możemy podziwiać świątynie, które znajdują się u szczytów gór. Również w naszej tradycji, poezji i sztuce, góry zajmują specjalne miejsce. Nic zatem dziwnego, iż współcześni mistrzowie podobnie bez zastanowienia przebywają w górskich okolicach, chociażby w Zieleńcu. Co ich tam prowadzi?

Literatura w ewolucji cyfrowej – czy papierowe wydania pójdą w zapomnienie

Egzystujemy w otoczeniu naznaczonym przez ewolucję technologiczny. W czasach gdy powszechne są cyfrowe środki przekazu, tradycyjna proza odchodzi stopniowo w zapomnienie. Czyż nie jesteśmy pozbawiani jednak czegoś drogocennego?

Realizacje filmowe oraz powieści o przeżyciu w dziczy

survival

Filmy i powieści z motywem survivalu mają wiernych fanów. Zwłaszcza filmy fabularne grane w multipleksach i na serwisach z telewizją na żądanie, przyciągają szerokie grono odbiorców, zapewniając gigantyczne przypływy producentom. Co rok powstaje co najmniej kilka interesujących propozycji, w których główni bohaterowie toczą bój o przeżycie w postapokaliptycznej rzeczywistości, lub także na skutek nieprzewidzianego zdarzenia, mogą polegać wyłącznie na sobie na trudnym i odludnym terenie. Pomimo że opowieści te, chociaż czasami zostały zainspirowane faktycznymi zdarzeniami, posiadają dużą dozę fikcyjności, mogą stać się nietypową nauką przetrwania.

Bogacze w popkulturze

Ludzie generalnie poszukują fortuny. Pragną posiadać duże mieszkania i luksusowe samochody, odkładają w sejfach oszczędności i tworzą kolekcje drogocennych rzeczy. Mimo to książki i inne teksty kultury ostrzegają nas, że wielkie bogactwo nie w każdej sytuacji jest zyskowne i nieraz ściąga ogromne smutki. W jaki sposób zatem postępować? Bogacić się czy lepiej nie?

Motywy zwierzęce w sztuce

Człowiek pozostaje bezsprzecznie częścią natury. Pod pewnymi kątami może nad nią panować, niemniej jednak w życiu nie da rady odejść poza nią. Z tej myśli pochodzi człowieczy szacunek dla przyrody, który przez lata przyjmował rozmaite formy. Jakąś z nich wydaje się wykorzystywanie motywów roślinnych jak również zwierzęcych w wytworach sztuki.

Teatr, literatura, seriale – życie bez pasji byłoby niezbyt ciekawe

kultura

Jestem człowiekiem mnóstwa pasji i szczególnie cenię sobie to, iż w obecnych czasach dostęp do wszelkiego typu wytworów kultury jest tak łatwy. Co lubię najbardziej? Muzyka, literatura, kino, a nawet gry komputerowe - są to przyjemności, którym lubię się oddawać w wolnych chwilach i dosadnie mówiąc - nie rozumiem ludzi, jacy nieprzerwanie pracują, zaś jedynym relaksem jaki znają jest odbiornik telewizyjny.