Realizacje filmowe oraz powieści o przeżyciu w dziczy

survival

Dzieła filmowe oraz powieści z motywem survivalu mają wiernych fanów. Szczególnie produkcje pełnometrażowe wyświetlane w salach kinowych oraz w telewizji na życzenie, przyciągają znaczną liczbę odbiorców, przynosząc niemałe przypływy twórcom. Co rok wychodzi co najmniej kilka ciekawych pozycji, gdzie pierwszoplanowi aktorzy walczą o przetrwanie w postapokaliptycznym świecie, czy także w wyniku katastrofalnego zdarzenia, są zdani na siebie na trudnym oraz pobawionym ludzi terytorium. Mimo iż historie te, choć nieraz zainspirowane zostały autentycznymi zdarzeniami, posiadają sporą ilość fikcji, mogą stać się nietypową nauką przeżycia.

Miłośnikom prepperingu, oprócz filmowych realizacji długometrażowych, warto zaproponować także seriale, czy podobne im produkcje posiadające charakter poradnika. Ich prezenterami bywają przeważnie doświadczeni survivalowcy, globtroterzy albo byli komandosi, których wiedza jest przede wszystkim praktyczna. Z tego względu mogą być uznane za rzetelne źródło pomysłów na przeżycie przy wykorzystaniu niewielkiej liczby rzeczy. Zazwyczaj pokazują także, w co warto się wyekwipować, radzą na przykład, który repelent, czy tabletki do uzdatniania wody są warte uwagi. Dodatkowo, w poszczególnych programach można zobaczyć działanie ciekawych sprzętów, takich jak tickless oraz bio insektal, mających za zadanie odstraszać insekty, a też dowiedzieć się, jak istotne może być światło chemiczne w momencie, gdy nie ma drugiego jego źródła. Zazwyczaj informacje przekazywane w takich seriach o przetrwaniu bywają bardzo rzetelne, przez co warto na nich się opierać.

Nie trzeba być survivalowcem, czy szykować się na ekstremalną podróż, aby oglądać filmy oraz czytać książki na temat przeżycia w niesprzyjających warunkach. Wskazówki w nich zawarte mogą być wykorzystane nie tylko w obliczu zagłady, ale również na co dzień. Z ich pomocą prościej będzie choćby zaaranżować i spakować się na wyjazd do lasu, a później odnaleźć się w terenie. W równym stopniu wartościowe są opinie przydatne w dokonaniu wyboru, które ponczo przeciwdeszczowe najlepiej przetrwa ekstremalne okoliczności.