kino

Pozycje przygodowe, które warte są obejrzenia - czyli świat podróżników ukazany w filmie!

Kto z nas nie lubi odwiedzać nieznanych miejscowości a przy tym tworzyć piękne wspomnienia? Bez wątpienia, podróże nie tylko umożliwiają nam na zapoznanie póki co nieosiągalnych dla nas zwyczajów a także ludzi, jednak co najważniejsze wpływają silnie na ludzkie samopoczucie i uwalniają w organizmie człowieka wiele endorfin! Nie da się ukryć, że, nie zawsze mamy opcję aby pozostawić pracę i bliskich za sobą i wyruszyć na wyśnioną wyprawę. Jednak czy wiesz, że zwiedzanie nowych miejsc może dziać się bez zostawiania domu, wprost z Twojej ulubionej kanapy lub łóżka?

Prawda na temat ciąży w kinematografii

Macierzyństwo to nieodłączny element ludzkiego życia. Nic więc dziwnego, że jest często spotykany jako kontekst w powieściach oraz filmach. Interesujące jest jednakże to, że przez dekady był on przedstawiany wyłącznie z perspektywy zdrowej mamy. Nie poruszano na ogół tematu niepłodności. Prawdopodobnie miało na to wpływ ogólnie przyjęte spojrzenie na to, jako temat wstydliwy. Jak to wygląda współcześnie? Jaką prawdę produkcje filmowe pokazują podejmując temat ciąży oraz problemów z nią związanych?

Nie siedź w domu. Wyjdź do kina!

Dla wielu z nas okres zimowy do niezwykły dokuczliwy czas. Na zewnątrz pochmurno i mało przyjemnie, posiadamy zdecydowanie mniej siły, a nierzadko kiepski nastrój i niższą motywację. Jak radzić sobie z zimową chandrą? Ruch, zacisze domowe i ciepła herbat? A może udać się na sztukę lub na seans kinowy?

Miejscowości na mapie Polski związane z kinem i jego najlepszymi twórcami

Jakikolwiek film, jaki oglądamy na dużym ekranie, był w jakimś mieście wyprodukowany. W związku z tym społeczności konkretnych miast – oglądają potem na ekranie – kadry z własnego otoczenia. Gdzie zostały wyprodukowane najważniejsze filmy?

Jak ułatwiają nam życie aplikacje związane z kulturą?

W dzisiejszym świecie nie ma już dziedziny, której nie mogłaby wspomóc ... aplikacja internetowa. Niełatwo sobie zobrazować dzisiejszą rzeczywistość bez telefonu i internetowego łącza, które to najczęściej mamy przy sobie. W jaki sposób aplikacje mobilne ułatwiają nam działania? Z których z nich warto korzystać? Które z nich są najbardziej popularne i w których obszarach twojego życia są w stanie pomóc?

Realizacje filmowe oraz powieści o przeżyciu w dziczy

survival

Filmy i powieści z motywem survivalu mają wiernych fanów. Zwłaszcza filmy fabularne grane w multipleksach i na serwisach z telewizją na żądanie, przyciągają szerokie grono odbiorców, zapewniając gigantyczne przypływy producentom. Co rok powstaje co najmniej kilka interesujących propozycji, w których główni bohaterowie toczą bój o przeżycie w postapokaliptycznej rzeczywistości, lub także na skutek nieprzewidzianego zdarzenia, mogą polegać wyłącznie na sobie na trudnym i odludnym terenie. Pomimo że opowieści te, chociaż czasami zostały zainspirowane faktycznymi zdarzeniami, posiadają dużą dozę fikcyjności, mogą stać się nietypową nauką przetrwania.

Pomysł dla kinomana - seans w ogródku

Latem aż się prosi, by przebywać większość wieczorów na zewnątrz. Wielkie miejscowości korzystając z wysokich temperatur, często organizują kino w plenerze. Można zgapić od nich pomysł i zrobić takie przyjęcie u siebie w ogrodzie. Albo na tarasie. To fantastyczna okazja, by spotkać się z znajomymi.

Tags: