Nie siedź w domu. Wyjdź do kina!

Dla wielu z nas okres zimowy do bardzo trudny czas. Za oknem ciemno i zimno, mamy zdecydowanie mniej energii, a często obniżony nastrój i motywację. Jak sobie radzić z zimową chandrą? Sport, zacisze domowe i kocyk? A może wyjście na sztukę lub do kina?

Kontakty z kulturą od dawien dawna wywoływał w ludziach emocje. Wyście do kina może okazać się świetnym pomysłem w walce z obniżonym nastrojem. Zwłaszcza w okresie po nowym roku – gdy jest już po świętach a do wiosny nadal daleko – wielu z nas boryka się z trudnym okresem. Jak sobie z nim radzić? Przede wszystkim warto wyjść z domu. Świetną okazją może być lekki spektakl bądź komedia w kinie. Pozwoli nam to zmienić otoczenie, wyrwać się z codziennej rutyny, zobaczyć coś ciekawego, skoncentrować się na czymś innym. Nawet jeśli nie masz z kim wyjść, warto wybrać się choćby samemu!

A co jeśli to nie pomaga? W trudniejszych przypadkach, gdy nie radzimy sobie ze stresem i negatywnymi emocjami, warto pomyśleć o wizycie u terapeuty. W dużych miastach takich jak Wrocław, psycholog jest dostępny od ręki. Tam gdzie wizyty nie są dostępne na każdym kroku– można skorzystać z wizyt przez internet. Co prawda sesja przed komputerem to nie to samo co osobiście odwiedzić gabinet psychoterapii np. w mieście Wrocław, ale na pewno będzie to rozwiązanie, które nas poratuje, jeśli sytuacja jest newralgiczna.

Regularna terapia pozwoli nie tylko rozwiązać problemy tu i teraz ale także bardziej poznać siebie i wzmocnić te sfery, które są naszą pięta achillesową. Jeśli jednak czujemy, że samo wsparcie drugiej osoby i rozmowa to nie jest coś co rozwiąże nasze problemy, a symptomy się nasilają warto pomyśleć o lekarzu. Tutaj z pomocą mogą przyjść psychiatrzy Wrocław. Na szczęście temat przestał być już tak wstydliwy jak kiedyś. Zwłaszcza w tych większych ośrodkach takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław. Lekarz psychiatra robiąc wywiad, sprawdzi nasz stan i jeśli sytuacja będzie tego wymagać przepisze nam odpowiednie leki. Warto o siebie zadbać, by móc z powrotem żyć szczęśliwie!