Schorzenia sławnych muzyków

Choroby nie zdają się być bolączką tylko szarej masy. Tyczą się także osób wybitnych. Nie jest to czymś nieoczywistym, a w dzisiejszych czasach żaden chory nie ukrywa się ze swoimi chorobami i żaden chory nie bywa za swoją niedyspozycję dyskryminowany. Prędzej wywołuje on żal społeczeństwa. Zazwyczaj popularni artyści wykorzystują swoją popularność właściwie i angażują się w promowanie zbiórek darowizn osobom chorych. Otwierają się cały czas nowe instytucje dobroczynne, a na portalach społecznościowych cały czas pojawiają się nowe informacje na temat zbiórek pieniędzy.

 

Gwiazda, która jest chora, ma szansę na przykład rozreklamować akcję i zebrać środki na leczenie osobom w takiej samej sytuacji zdrowotnej, w jakiej ta sławna osoba jest. Ma również okazję na szerzenie wiedzy na temat konkretnej dolegliwości. Ktoś, kto ma sukcesy w dziedzinie artystycznej jest doskonałym modelem dla schorowanych, a oni bardzo często potrzebują wsparcia psychicznego. Taka popularna persona, jaka pomimo problemów zdrowotnych ma powodzenie, jest doskonałym dla innych ideałem i udowadnia, iż można wygrać albo żyć z dolegliwościami, a dawanie za wygraną nie jest opcją.

 

Wiele osób, prawdopodobnie dużo więcej, aniżeli byśmy się spodziewali, przykładowo to diabetycy. Gwiazdy obnoszą się z posiadaniem pompy insulinowej, czy też z aplikowaniem pod skórę lekarstw w miejscach publicznych. Sprawdzanie cukru przykładowo przed wywiadem także nie jest owiane tajemnicą. Można czasami odnaleźć informacje o gwiazdach hollywoodzkich, które wpadły w śpiączkę przez cukrzycę i po przebudzeniu świadomie mówią o swojej chorobie i metodach jej nadzorowania.

 

Inni cierpią przykładowo na nieustające bóle, . Osoby popularne coraz pewniej wspominają o tym w wywiadach, a zarazem jakoś popularyzują metody ich kurowania. Dużo ludzi ma do czynienia z tymi dolegliwościami, nie są nawet ich świadomi. Dokucza im ból głowy, rwą stawy, łamią kości. W momencie, w którym cierpią na to także artyści, muzycy, malarze – nam jest lepiej, gdyż wiemy, iż to normalne. Od artystów dowiadujemy się, iż często łykanie miliona antybiotyków nie jest rozwiązaniem, iż istnieją lepsze możliwości na radzenie sobie z chorobami, przykładowo rehabilitacja, masaże.