Stres podczas występów

Od wieków wszelkie widowiska publiczne są kojarzone z lękiem. Obojętnie czy jesteś muzykiem, czy odtwórcą roli dającym występy przed publicznością – każdorazowe pojawienie się na scenie to ogromny stres. Jak sobie z nim poradzić?

Co robić by, obiniżyć tremę przed występem?

Z pewnością najważniejsze jest dobre przygotowanie. Dobra znajomość tekstu, układu, czy kolejności powtórzone 100 razy dodadzą Ci pewności. Istotne jest także dobre myślenie. Nie należy dążyć również do perfekcji, o ile nawet zrobisz gdzieś błędy – nie przejmuj się, to normalne. Powinieneś jednak wiedzieć, jak wydostać się w takiej sytuacji z opresji. Bardzo ważny jest również spokojny oddech.

Stres a minerały

Aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo, zatem również łatwiej radził sobie z lękami, należy zadbać o odpowiednią dietę. Dobrze jest znać dobry sklep z suplementami – by móc dostać rzetelną poradę co i kiedy powinno się brać. Naturalne suplementy diety wzmocnią Twoje ciało, co pozwoli łatwiej poradzić sobie w sytuacjach stresu.

Wysiłek sceniczny

Zawodowym tancerzom, akrobatom i wszystkim innym artystycznym zawodom, które bezsprzecznie kojarzą się z wysiłkiem, może się przydać kolagen Arthro Complex – nie tylko wspiera procesy regeneracji stawów, ale także ułatwia poprawną pracę układu ruchu. Przy regularnym wysiłku fizycznym na scenie może on być pomocny.

Kondycja na co dzień

Powinno się również codziennie zadbać profilaktycznie o kondycję i prawidłowy stan całego organizmu. W tym celu należy zadbać o odpowiednią suplementację i dostarczać systematycznie witamin. Potas, Sód, czy wapno suplement diety powinien na stałe zagościć w łazienkowej apteczce. Z pewnością oprócz ogólnych suplementów trzeba również pamiętać o takich, które pomagają ci w schorzeniach jak np. suplementy na tarczycę.