Pociągiem na polskie festiwale! Czyli wakacyjne wydarzenia kulturalne, na które warto się wybrać!

Bez wątpienia każdy z nas choć raz w życiu poznał smak wakacyjnych koncertów, przez które każde wakacje stawały się o niebo weselsze i ciekawsze! Jako iż wakacje ruszyły na całego, pragniemy powiedzieć Wam gdzie, bez wątpienia powinniście udać się ze swoimi przyjaciółmi, jak również rodziną. Każda cudowna przygoda musi zacząć się na dworcu kolejowym! Pamiętajcie tylko by nie przegapić pociagu (sprawdź przyjazdy i odjazdy pociągów) - by mieć gwarancję, że dotrzecie na wybrane przez Was wydarzenie muzyczne, koniecznie zerknijcie na sieciowy rozkład jazdy pociągów! Jeżeli więc w Waszej głowie zakorzeni się zagwozdka „Gdzie jest mój pociąg?”, gwarantujemy, że wykaz połączeń Wam pomoże!

Mówiąc o wakacyjnych imprezach, nie sposób nie powiedzieć o jednej z najpopularniejszych imprez, a mianowicie o Open'er Festival! Ta fantastyczna inicjatywa organizowana jest co roku w Gdyni i integruje w jednym miejscu setki ludzi z całej Polski! Należy zaznaczyć, że Open'er to impreza podczas której każdy znajdzie swój ukochany gatunek muzyczny! Z racji, iż to dokładnie tam pojawiają się najpopularniejsze gwiazdy muzyczne z z całego globy, sieć PKP zapewnia szybki dojazd z praktycznie wszystkich dworców w Polsce  (może Ci się przydać: wyszukiwarka połączeń kolejowych), m.in. z dworca PKP Legnica bądź też z dworca PKP Wałbrzych Główny.

Obowiązkowym miastem na muzycznej mapie festiwalowej, bez wątpienia musi być Kraków - to właśnie tam ma miejsce szalenie popularny Kraków Live Festival. Organizatorzy koncertu, tak samo jak w przypadku powyższego eventu, co roku dbają o to, by każdy miłośnik muzyki mógł się świetnie bawić - znajdziemy tam szeroka gama rodzajów muzyki, zaczynając od rocka, przez pop, aż po rap bądź hip-hop!

Wręcz renomowanym już eventem jest impreza w Jarocinie. Rozczytując rozkład jazdy pociągów, z pewnością znajdziesz kurs na wspomniany festiwal! Wszelkie największe polskie zespoły w jednym miejscu, na jednej scenie! Tak jak w kwestii wcześniej wspomnianych wydarzeń kulturalnych, masz możliwość zakupić zarówno karnet na jeden dzień, tak i kilkudniowy karnet!

Pomocne linki:

Aktualne utrudnienia w ruchu i opóźnienia pociągów < koleje dolnośląskie zamieszczają aktualne informacje o utrudnieniach w ruchu kolejowym na stronie, co wielce usprawnia zaplanowanie podróży.