Kulturalne wieczory towarzyskie

flagi

W ostatnim czasie podczas spotkania ze znajomymi, stwierdziliśmy, że może musimy planować coś specjalnego na nasze wspólne wieczory, żebyśmy nie siedzieli i gadali tylko o głupotach, ale właśnie o czymś więcej, o sztuce, muzyce, kinematografii. Trzeba bowiem się rozwijać i całe życie uczyć nowych rzeczy, a takie rozmowy dużo dają, ponieważ każdy ma trochę inny punkt widzenia oraz może mieć inną opinię w konkretnym temacie.

Może być też tak, że któryś z naszych znajomych ma dużo większą od nas wiedzę w pewnym temacie i dzięki temu możemy się nauczyć czegoś nowego. W związku z tym, przy naszym ostatnim spotkaniu, na które akurat zamówiliśmy sushi, postanowiliśmy porozmawiać o wpływie innych kultur na nasze życie. Zaczęliśmy od Japonii, jako że już po części byliśmy w tym temacie.Akurat żadne z nas nie ma jakiejś dużej wiedzy na temat tego miejsca, bo żadne z nas nigdy tam nie było, ale od czego jest internet. Cały wieczór spędziliśmy na czytaniu rożnych ciekawych rzeczy, zaczęliśmy od jednej chyba najbardziej kojarzącej się z Japonią – czyli o samurajach – japońskich wojownikach, którzy dzięki odpowiednim treningom potrafili ponoć zabić przeciwnika jednym ciosem.

Czytaliśmy też o kulturze, muzyce, czy też teatrze, który był przez jakiś czas tylko i wyłącznie dla elity, a później dla mężczyzn – kobiety miały zakaz występowania w teatrze. Powiem Wam, że ten wieczór był bardzo ciekawy, a wszystko zaczęło się niewinnie od zamówienia sushi, które notabene na początku było jedzeniem biednych ludzi.Warto czasami wymyślić jakiś motyw przewodni na takie spotkanie ze znajomymi, bo dzięki temu uczymy się nowych rzeczy oraz poszerzamy swoją wiedzę na temat innych kultur. Myślę, że przynajmniej raz na kilka tygodni będziemy sobie organizować takie kulturalne wieczory.