Atrakcje w mieście, gdzie można przybyć z kudłatym przyjacielem – trend, czy prawdziwa potrzeba aktualnych kanonów?

Kiedyś zwierzaki domowe nie odgrywały takiej istotnej roli jak aktualnie. W chwili obecnej traktuje się je jak własne dzieci, otaczając je specjalną ochroną. Właściciele piesków poświęcają im więcej czasu, dobierają specjalistyczne karmy, dużo większą wagę przywiązują do kontroli zdrowotnej i edukacji. Przeobraziło się również to, że coraz częściej do miejsc publicznych idziemy w towarzystwie ulubionych pupilów.

W jakie miejsca możemy swobodnie wybrać się z pupilem?

Jednocześnie z naturalną potrzebą – pojawiły się również rozwiązania usługowe. Obecnie jest coraz więcej restauracji czy atrakcji, do jakich jesteśmy w stanie przybyć z psiakiem. Istnieją nawet miejsca przeznaczone dla właścicieli czworonogów, gdzie mają oni sposobność spędzić z nimi kilka chwil. W coraz większej liczbie lokali zdołamy zobaczyć miseczkę do picia, czy rozmieszczony ręcznik dla psa - te w dobrej cenie znajdziesz tutaj: https://www.doganica.com/reczniki-dla-zwierzat.

A jak w kwestii podróży?

Kwestia dotyczy równolegle podróżowania. Coraz więcej apartamentów oferuje usługi, gdzie możemy zagościć razem z czworonogiem i cieszyć się urlopem bez potrzeby zostawienia go w mieszkaniu, czy pod kuratelą rodziny. Znaczące natomiast, by w Twym bagażu znalazła się apteczka dla psa (więcej tutaj:https://www.doganica.com/apteczki-dla-psa), czy podobnie pozostałe gadżety, które mogą się przydać na wyciecze – np. miska dla psa turystyczna. Jeżeli planujesz chodzić w obszarze leśnym – obligatoryjną kwestią jest dodatkowo spray na kleszcze dla psa.https://www.doganica.com/

Co jeszcze warto zakupić?

Idąc za tą potrzebą wielu producentów oferuje szeroki wachlarz specjalnych produktów przeznaczonych czworonogom i ich opiekunom. Mowa tu nie tylko o sprzętach do najważniejszego funkcjonowania jak np. miska spowalniają jedzenie, kagańce, czy posłania, ale również do pielęgnacji  - jak np. szczotka dla psa ezzygroom. Hitem na rynku jest spirulina dla psa – ta pełna w witaminy mikstura – zapewni naszemu pupilowi lśniącą szczecinę i zdrowy wygląd skóry.

Zadbaj również o zdrowie swojego psa

I jeszcze jedną – jednak bardzo istotną rzeczą jest tężyzna i zdrowie kochanego zwierzaka. W tym temacie bezsprzecznie istotne, by przeprowadzać analizy krwi, troszczyć się o regularne wizyty u weterynarza, i zadbać o stosowną higienę - jak kąpiel, czesanie, czy czyszczenie małżowin usznych. Tu doskonałym rozwiązaniem są płyn do czyszczenia uszu, szczotki, jak i inne kosmetyki dedykowane psom.